Telefon: +90(537) 842 2603

  

Bekçi Tur Kontrol Sistemi

Bekçi Tur Kontrol Sistemi..

 

Bekçi Saati 7/24 saat çalışan Fabrikanız,İşletmeniz  gece vardiyasında emin ellerdemi.Böyle olunca da işletmenizin güvenliğini sağlamak için devreye bekçi tur kontrol sistemi devreye girerek,kontrol edilecek noktalara konulan tur noktaları ve devriye okuyucuları sayesinde güvenlik görevlisi arkadaşa verilen saat aralıklarında belirlenen noktaları gezdimi,tur attımı raporunu alabilirsiniz.Bekçi tur kontrol sistemi sayesinde güvenlik görevlisi arkadaşların özellikle gece vardiyalarında uyku uyuması.Bekçi tur sistemi tam bu sırada devreye girerek görev başında  uyuyup uyumadığını kontrol edebilirsiniz.Bekçi saati sayesinde rahat uyursunuz gözünüz arkada kalmaz,bekçi saati sizin yerinize gözünüz olur….

 

 

 

Neden Bekçi saati ..

 

Bekçi tur kontrol sistemi daha ziyade dış ortamlarda kullanılan elektronik cihazlardır.Yağmurdan, sıcaktan, soğuktan etkilenmemesi, düşmelere ve darbelere karşı sağlam olması gerekir.

Bekçi saati paslanmaz metal gövdesi, ateşe dayanıklı darbe emici kasası ve su geçirmezlik özelliği ile son derece ağır şartlarda ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar. Kasıtlı darbeler, kasten suyla temas, tonavida ile usb girişinden hasar verme gibi tüm kasti eylemlere karşı hazırlıklıdır.

 

 

Set İçeriği

 

1 Adet GuardX Bekçi Tur Kalem

6 Adet Proximity Kontrol Noktası

3 Adet Bekçi Devriye Güvenlik Tomu

1 Adet Şarj Adaptörü

1 Adet Data USB Aktarım Kablosu

1 Adet Kurulum Cd'si

 

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ KALEMİ

 

Bekçi tur kontrol sistemi kalemi, ağır testlere tabi tutularak üretilmiştir. Yere atmaktan, düşmekten hasar görmezler. Cihazın şarjı bitmiş olsa dahi içerisinde bulunan bilgiyi 3 yıl boyunca saklayabilmektedir. Ayrıca tur kalemi son yapılan 60.000 nokta kontrolünü hafızasında saklayabilir. (Bu özellikler modellere göre değişebilmektedir) Kullanılan ortamdaki nem %100 olsa dahi çalışmasını sorunsuz olarak sürdürebilecektir. Cihazın şarjı bittiğinde veya hafızası dolduğunda ışıklı ikazlar ile kullanıcısını uyarabilir.Bekçi devriye tur kontrol sistemi, kullanım ve kurulumları bakımından gayet basit sistemler olup alınacak kısa bir eğitimle rahatlıkla uygulanırlar. Kurulum aşamasında ilk olarak raporlamaların yapılacağı bilgisayara bekçi tur takip yazılımı kurulur ve kullanılacak devriye kalemine ait sürücüler bilgisayara tanımlanır. Sonrasında bekçi yazılımına, bekçi tanıtım kartları ve bekçilerin dolaşacağı noktalara ait tur noktaları yazılıma tanımlanarak bu noktaların ilgili bölgelere montajları yapılır. Montaj aşamasında tek dikkat edilmesi noktaların manyetik alanlarını etkileyecek metal bölgelere sabitlenmemeleridir. Son aşama olarak ise bekçilerin dolaşmaları gereken turlara ait saatler ve sürelerle tur tanımları yazılıma tanımlanır. Bu yapılan işlemler sonucunda bekçi sistemi kullanıma hazırdır. Bekçilerin kullanımı için ilk yapmaları gereken kendilerine ait bekçi kartlarını tura başlamadan önce bekçi kalemine okutmalarıdır. Bu sayede devriye kalemi o esnada hangi bekçinin görevde olduğunu anlar. Sonrasında bekçiler ilgili noktaları dolaşarak devriye kalemini okuturlar ve tanımlanan turu tamamlamış olurlar. Devriye tur kalemi bu okutulan tur bilgilerini uzun yıllarca hafızasında tutarak yazılıma aktarıldıklarında detaylı raporlara ulaşılabilir. Ancak raporların düzenli olarak alınabilmesi için günlük ya da haftalık gibi periyotlarla veri aktarımının yapılması tavsiye edilir.Bekçi tur kalemi, kontrol noktasını okuduğunda ışıkla, ses ile ve titreşimle uyarı verebilir. Sert alüminyum gövdesi ile darbelere karşı dayanıklıdır ve su geçirmez.

 

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

ÖLÇÜ

117x40x20 mm

AĞIRLIK

100 Gr

KONTROL NOKTASI

65.000

DEVRİYE

250

LOG KAPASİTESİ

8.000

BİLGİSAYAR BAĞLANTISI

YES

BAĞLANTI TİPİ

USB 2.0

SESLİ UYARI

EVET, OKUMA VE BATARYA İÇİN

IŞIK GÖSTERGESİ

EVET

ALARM (DEVRİYE İÇİN)

24 FARKLI SAAT İÇİN

BATARYA VOLTAJI

3,6 Volt 120 mA NIMH

ŞARJ KULLANIM SÜRESİ

ORTALAMA 3 AY

BATARYA ŞARJ SÜZERESİ

ORTALAMA 5 SAAT

ÇALIŞMA SICAKLIĞI

-20C +70C

NEM ORANI

%100

OKUMA MESAFESİ

2-5cm

OKUMA KART

Standart ISO

SET İÇERİĞİ

1 ADET KALEM, A ADET ADAPTÖR, 1 ADET PROGRAM CD Sİ, 3 ADET DEVRİYE 6 ADET KONTROL NOKTASI

 

 

 

BEKÇİ TUR  KONTROL  SİSTEMİNİN KURULUMU

 

 

Bekçi tur kontrol sistemi Proximity teknolojiye sahip olan AR-8650 model devriye takip tur cihazı,Li-on tipi şarjlı pil ile çalışmaktadır.Bekçi saati Cihazı kullanılmadan önce şarj edilmelidir.Bekçi tur kontrol saati USB kablosu ile bilgisayara veya şarj adaptörü ile şebekeye bağlayarak  şarj ediniz.Cihazın üstündeki uyarı ışığı saniyede bir kırmızı yanacaktır. İlk şarj işlemi 4 - 5 saat sürmektedir. Sistem akıllı şarja sahip olduğundan, şarj işlemi bitince pilin şarj akımını kesip,uyarı ışığını maviye döndürmektedir.Akıllı şarj özeliğinden dolayı,çok sık ve uzun şarjlar cihazın piline zarar vermez. USB data bağlantı kablosu bilgisayarın herhangi bir USB portuna bağlanabilir. Bağlantı USB 2.0 standardını desteklemekte ve yüksek bilgi aktarma hızına sahiptir. Cihazın hafızasında saklanabilen 8000 kayıt  bilgisayara yaklaşık 15 sn. gibi kısa bir sürede aktarılmaktadır.Programı kurmadan önce cihazın USB sürücüsünü yüklemek gerekir. Bunun için cihazın USB kablosunu bilgisayarın herhangi bir USB portuna bağlayınız. Windows  “YENİ DONANIM BULUNDU” mesajını verecektir. Sette bulunan CD’yi sürücüye takın ve CD’nin yolunu göstererek YÜKLE seçeneği ile devam ediniz.

Donanım tanıtıldıktan sonra, CD’yi seçip içindeki PARITE_KUR  programına çift tıklayınız. Yükleme sırasında normal akışı takip ediniz, kullanıcı seçeneğinde “Just me” yerine “Everyone”  seçiniz. PARITE_KUR programı AR-8650 programını ve gerekli olan sistem dosyalarını bilgisayara yükler. Ayrıca AR-8650 grubunu ve PARITE-TUR kısa yolunu oluşturur.Program WINDOWS XP, VISTA ve WINDOWS-7  32/64 bitte test edilmiştir.Programdaki Excel seçeneğinin çalışabilmesi için bilgisayarda Excel’in yüklü olması gerekir. Excel 2003,2007 ve 2010 da test edilmiştir.

 

 


 

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nereler de Kullanılır ?

 

Bekçi tur sistemi Proximity teknolojiye sahip olan AR-8650 model devriye takip ,tur cihazı, Li-on tipi şarjlı pil ile çalışmaktadır. Özellikle Kamu kurumları , Belediye, tekstil, inşaat, hastane, üniversiteler, fabrikalar ve özel şirketler gibi alanlarda Bekçi saati Kullanılmaktadır.

 

 

 

Devriye Tur Tomu.

 

Bilgi noktaları dış ortam şartlarından etkilenmezler. Noktaları kontrol edilecek yerlere bir vida ile monte ediliyor.Örneğin:1’nci Nokta DEPO,2’nci Nokta Muhasebe, 3’uncu Nokta Arka taraf gibi firmanızın konumuna göre adlandırabiliyorsunuz. Noktaların çalışma sistemi proximity yani radyo frekanslı olduğundan metal ve manyetik alanlardan etkilenmektedirler. Bu sebepten dolayı noktaların montaj yerine dikkat edilmelidir. Yüksek gerilim elektrik kablolarının ,elektrik panolarının yakınına ve metal yüzeyler üzerine yapılmamalıdır.

 

 

 

 

Sistemin Kurulumu

Bekçi tur sistemi Proximity teknolojiye sahip olan AR-8650 model devriye takip tur cihazı, Li-on tipi şarjlı pil ile çalışmaktadır. Cihaz kullanılmadan önce şarj edilmelidir. AR-8650 cihazını USB kablosu ile bilgisayara veya şarj adaptörü ile şebekeye bağlayarak şarj ediniz. Cihazın üstündeki uyarı ışığı saniyede bir kırmızı yanacaktır. İlk şarj işlemi 4 - 5 saat sürmektedir. Sistem akıllı şarja sahip olduğundan, şarj işlemi bitince pilin şarj akımını kesip, uyarı ışığını maviye döndürmektedir. Akıllı şarj özeliğinden dolayı, çok sık ve uzun şarjlar cihazın piline zarar vermez. USB data bağlantı kablosu bilgisayarın herhangi bir USB portuna bağlanabilir. Bağlantı USB 2.0 standardını desteklemekte ve yüksek bilgi aktarma hızına sahiptir. Cihazın hafızasında saklanabilen 8000 kayıt bilgisayara yaklaşık 15 sn. gibi kısa bir sürede aktarılmaktadır. Programı kurmadan önce cihazın USB sürücüsünü yüklemek gerekir. Bunun için cihazın USB kablosunu bilgisayarın herhangi bir USB portuna bağlayınız. Windows “YENİ DONANIM BULUNDU” mesajını verecektir. Sette bulunan CD’yi sürücüye takın ve CD’nin yolunu göstererek YÜKLE seçeneği ile devam ediniz. Donanım tanıtıldıktan sonra, CD’yi seçip içindeki PARITE_KUR programına çift tıklayınız. Yükleme sırasında normal akışı takip ediniz, kullanıcı seçeneğinde “Just me” yerine “Everyone” seçiniz. PARITE_KUR programı AR-650 programını ve gerekli olan sistem dosyalarını bilgisayara yükler. Ayrıca AR-8650 grubunu ve PARITE-TUR kısa yolunu oluşturur. Program WINDOWS XP, VISTA ve WINDOWS-7 32/64 bitte test edilmiştir. Programdaki Excel seçeneğinin çalışabilmesi için bilgisayarda Excel’in yüklü olması gerekir. Excel 2003,2007 ve 2010 da test edilmiştir.

Teknik Ozellikleri

  • Naylon-6 dış gövde, Naylon-6 iç gövde, Darbelere dayanıklı yapı ,Suya karşı korumalı IP65
  • Genişlik = 42 mm Kalınlık = 22 mm Uzunluk = 118 mm akillibekcikalemi
  • Ağırlık = 130 gr ,Pil 3.7V 600 mA Li-on, Adaptör veya USB portundan tam otomatik şarj
  • Çalışma sıcaklığı -20ºC +70ºC ,Proximity teknolojisi, Standart ISO Proximity kart okuyabilme
  • Sesli ve ışıklı uyarılar, 1-10 kademeli darbe sensörü ,Saat ve çalma süresi ayarlanabilir 24 alarm
  • USB 2.0 ile yüksek veri aktarım hızı,8000 kayıt kapasitesi ,Kayıtları elektriksiz ortamda saklama
  • Son 8000 kayıt kurtarabilme özelliği, Devriye tanıtma noktaları (proximity tag), Olay tanıtma noktaları(proximity tag), Yer belirleme noktaları (proximity tag)

Bekçi tur kontrol sistemi Ankara-  Bekçi tur kontrol sistemi İstanbul- Bekçi tur kontrol sistemi Bursa- Bekçi tur kontrol sistemi Denizli- Bekçi tur kontrol sistemi Malatya- Bekçi tur kontrol sistemi Bilecik- Bekçi tur kontrol sistemi Konya- Bekçi tur kontrol  sistemi Adana- Bekçi tur kontrol sistemi Antalya- Bekçi tur kontrol  sistemi Adapazarı- Bekçi tur kontrol sistemi izmir- Yüz tanıma sistemi Konya- Yüz tanıma  sistemi çerkezköy- Bekçi tur kontrol sistemi Edirne- Bekçi tur kontrol sistemi Tekirdağ-  Bekçi tur kontrol sistemi Kütahya- Bekçi tur kontrol sistemi Kıbrıs- Bekçi tur kontrol sistemi Elazığ- Bekçi tur kontrol sistemi Niğde- Bekçi tur kontrol sistemi Çanakkale- Bekçi tur kontrol sistemi Tarsus- Bekçi tur kontrol sistemi Sivas- Bekçi tur kontrol  sistemi Zonguldak- Bekçi tur kontrol sistemi Sinop- Bekçi tur kontrol sistemi Yalova- Bekçi tur kontrol sistemi Balıkesir- Bekçi tur kontrol sistemi Trabzon- Bekçi tur kontrol sistemi Erzurum- Bekçi tur kontrol  sistemi kars- Bekçi tur kontrol sistemi Adıyaman- Bekçi tur kontrol  sistemi Diyarbakır- Bekçi tur kontrol sistemi Gaziantep- Bekçi tur kontrol  sistemi kahraman maraş- Bekçi tur kontrol sistemi Manisa- Bekçi tur kontrol  sistemi Eskisehir- Bekçi tur kontrol sistemi Tokat- Bekçi tur kontrol sistemi Nevsehir- Bekçi tur kontrol sistemi Hatay- Bekçi tur kontrol sistemi Batum- Bekçi tur kontrol sistemi Yozgat- Bekçi tur kontrol sistemi Aksaray- Bekçi tur kontrol sistemi Ordu- Bekçi tur kontrol sistemi Bolu- Bekçi tur kontrol sistemi Afyon- Bekçi tur kontrol sistemi Uşak- Bekçi tur kontrol sistemi Kocaeli- Bekçi tur kontrol sistemi İzmit- Bekçi tur kontrol sistemi Muğla- Bekçi tur kontrol  sistemi Aydın- Bekçi tur kontrol  sistemi Azerbeycan-  Bekçi tur kontrol sistemi Mersin- Bekçi tur kontrol sistemi Erzincan- Bekçi tur kontrol sistemi Sinop - Bekçi tur kontrol sistemi Samsun- Bekçi tur kontrol  sistemi Kastamonu- Bekçi tur kontrol sistemi Şanlıurfa- Bekçi tur kontrol sistemi Amasya - Bekçi tur kontrol sistemi Isparta-en iyi-en ucuz-programı-cihazı