Telefon: 0537 842 2603

Personel Takip Sistemi

 

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Personel Takip Sistemi Bünyesinde personel bulunduran tüm işletme ve fabrikaların çalıştırdığı personelin sabah ve akşam (Giriş-Çıkış)’larını kontrol etmek için kontrolü olarak bilgisayar ortamında personel Takip Sistemi ile kontrolünü raporlar halinde alarak  sağlamaktır.

Personel Takip sistemi, Personel  parmak izi okuyucu ,personel kartlı geçiş,Personel yüz tanıma sistemi veya farklı birçok biyometrik sistemle entegre çalışabilen, bunun yanın dada bilgisayara kurulan  personel Takip program yazılımlarla birlikte entegreli çalışan sistemlerdir. Bir personelin veya tüm personelin işe kaçta gelip kaçta çıktığını gösteren ve bir çok raporu ve entegrasyonu sağlayan sistemdir .personel takip sistemi işveren ile çalışan personel arasında bir nevi hakem rolü üstlenmektedir.

BİZ BU SİSTEMİ NASIL KURABİLİRİZ ?

diye sorarsanız öncelikle size bu ürünü kargo ediyoruz adresinize. kargonun size ulaşmasının ardında cihazı duvara (monte) ettikten sonra cihaz ile modem arasında iletişim (bağlantı)sağlamak için bir kablo çekiyorsunuz bu kablo (Cat 5,Cat 6 veya USB)aracılığı ile oluşturtuktan sonra bizi arıyor ve size uygun olan yazılım hangisi ise (giriş çıkış programı mı  yoksa özel takip yazılımı)ise uzak masaüstü bağlantısıyla(TEAMVİEWER,ANYDESK,AMMYY ve ALPEMİX )ile sizin bilgisayarınıza bağlanıp programınızı ve terminal tanımlama programını uzaktan kuruyor çalışma saatlerinizi tanımlıyoruz. ÖRNEK (08:00 19:00 hafta içi 08:00 13:00 ç.tesi vsb) gibi, ve size bir eğitim gibi anlatıyoruz. sormak istediğiniz sorularınızı da yanıtlıyoruz .Birde kullanım kitapçığı tarafınıza gönderiyoruz.

NOT: Kurulum Ücertini bize ödemektense Teknik bir Elemanız  ile Cihazın kurulacağı yere  3 adet delik ile montaj aparatını duvara monte ediyorsunuz.Şekilde görüldüğü gibi Cihazdan modem ve swic  Cet-5 veya Cet-6 data kablosunu çekiyor.Yok kurulumu da Tarafımızca yapılmasını istiyorsanız, yerine göre kurulum Ücreti ile montajı gerçekleştiriyoruz.

KURULUM ve BAĞLANTI ŞEMASI.

Personel Takip Sistemi Nedir?

Personel Takip Sistemi Personel çalıştıran tüm İşletmelerde personelin Sabah giriş ve Akşam çıkış saatlerini kapsamlı ve ayrıntılı olarak kayıt altında tutan, raporlayan, çalışma saatlerine, yemek molalarına, fazla mesailere, tatillere, ücretli/ücretsiz izinlere göre bordro ayarlayabilen akıllı otomasyon sistemine  Personel Takip Sistemi, yani personel Takip kontrol sistemi adı veriliyor. Arelzaman Personel Takip Sistemi, çeşitli ölçekteki işletmelerin personel devamlılığı kontrolünde ihtiyaca göre profesyonel çözümler üretiyor. PDKS sistemleri müşterilerine özel hazırladığı yazılımı ile çalışma alanlarında verimliliği arttıracak desteği sunuyor. Personel takip sistemlerin’de kullanılan özel yazılımlar ile aylık maaş ve fazla mesai hesaplama ve geriye dönük kontroller kolaylıkla sağlanıyor. Gün gün tutulan mesai saatleri ve hesaplamaları depolanıyor, belirli tarih aralıklarını çekilerek raporlamaya olanak sağlıyor.

Personel takip ve Programının işletmelere Faydaları Nelerdir?

Personel Takip programı işletmeler de insan kaynakları departmanının  iş yükünü hafifletmek ve olası insan hatalarını en azamiye  indirgemek için kullanılan programdır. Çalışma mantığı aşağıda gösterilmiş olup kısaca işletme girişine takılan personel takip cihazının (personel takip kontrol sistemi, yüz tanıma sistemi, kartlı personel takip sistemi) bir kablo (cat 5, cat 6ve usb) aracılığı ile yada usb flash disk vasıtası ile personel giriş çıkışlarının pdks(personel) programına aktarılması ve pdks programının bu giriş çıkışlara göre kişinin puantajını yaparak maaşını hesaplamasıyla gerçekleşir

Personel Takip Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Personel Takip Sistemi Özellikle toplu giriş çıkışların yoğun olduğu Tekstil, Deri, Makine, Kamu ,Belediye, İnşaat, Hastane, Kobiler, Okullar, Dershaneler, Öğrenci yurtları, üniversiteler, fabrikalar ve özel şirketler gibi alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Personel takip sistemleri ile personelin veya kişilerin giriş ve çıkışları kontrol altına alarak, kontrollü ve güvenli giriş çıkışların yapılmasına imkân sağlıyor. Parmak izi okuyucular Pdks sistemleri yanında kartlı geçiş sistemleri, üye takip sistemleri, wc sistemleri, yemekhane geçiş sistemleri, turnike geçiş sistemlerinde de kullanılmaktadır.

KARTLI  OKUYUCU  SİSTEMİ

           

Parmak izi Personel Takip Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

1- Parmak izi sistemi kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.

2-Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.

3-Şifreli girişin aksine düzenli olarak şifre değiştirme ihtiyacı yoktur.

4-Parmak izi özgündür ve bu nedenle parmak izi okuma cihazları neredeyse hiç* hata yapmaz.

5-Parmak izi sistemleri ile giriş yapan kişinin o anda gerçekten geçiş yaptığı bilinir; kart veya anahtar gibi başkasına ödünç verilemez.

6-Yetkilendirme(Access) yaparak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine izin verir.

Tanıma Süresi : Parmak izinin cihaz tarafından tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.

Sistem Dili : Türkçe Dahil 14 Dilde sesli yönlendirme ve uyarı.

Çalışma: Bağımsız ve network üzerinden online olarak çalışabilme.

PARMAK İZİ OKUYUCU

Parmak izi okuyucu günümüzde bir çok işletme ve fabrikalarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.bugün hayatımızın hеr alanına girmiş durumdadırparmak izi okuyucu. Yinе son yıllarda kartlı gеçiş sistеmi okuyucularının yеrini parmak izi sistеmlеri yada diğеr biyomеtrik sistеmlеr almış durumdadır. Bunun еn büyük nеdеninin kartlı sistеmlеrdе kullanılan proximity vе mifarе kartların kalbolması, çalınması vеya unutulması durumunda oluşacak güvеnlik zaafiyеtlеrinin önünе gеçilmеsidir.

NEDEN PARMAK İZİ OKUYUCU ?

Parmak izi okuyucu insanların hiç birinin parmak izlerinin mükerreri olmadığını herkesin bildiği bir bilgi. Parmak izi kişiye özeldir ve mükerreri yoktur. Hatta her kişinin tüm parmaklarının izleri de birbirinden farklıdır. Kişinin 10 parmağını da  tanıtabilir siniz parmak izi sistemine, yok benim bu parmağımı okumadı  diyemez.

Arel zaman Parmak izi okuyucu teknolojisi ile birçok ürün ve pazarda işletmelere ve tüketicilere farklı çözümlerle sunulmaktadır. Parmak izi okuyucu çözümlerimizde maksimum kapasite ve teknik özelliklere sahip ürünler kullanılmaktadır.

Kullanıcı  :1000 Parmak izi,Kart,Şifre

Lcd Ekran:Renkli

Çalışma Voltajı : 5V 1A

KapıRölesi:Yok

Zil Rölesi   :Yok

 

 

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ YERİ NASIL BELİRLENİR?

PDKS sistemlerinin kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle personelin giriş çıkış yapacağı noktalar belirlenmelidir. Bu Belirlenen noktalara personel takibi için kullanılacak kart okuyucu terminal, parmak izi okuyucu terminal ya da yüz tanıma terminali cihazlar monte edilir. Montaj için firmaların mimari düzeni, fiziki konumu, müşterinin talebi ya da teknik ekibimizin etüttü doğrultusun da yapılan istişare sonucunda uygun olacak biçimde kurulur. Personel devam kontrol takip sistemleri kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sistemin kullanılacağı sektörün göz önünde bulundurulmasıdır. Örneğin, deri,ütü paket, boyahane, ve makine sektöründeki bir çok işletmede kullanılan kimyasal ve yağ içeriklerden dolayı personelin parmaklarındaki aşınmalar ve dokuların aşınmasından dolayı parmak izi okuyucu cihazların kullanımına olanak vermez. Bir iş yeri için personel devam kontrol takip sistemlerinden yüz tanıma terminali kullanılacaksa, terminalin okuyucu kamerası güneş ışınlarının direkt olarak geldiği yöne doğru montaj yapılmaması dikkat edilecek önemli noktalardan biridir. Eğer yüz tanıma terminalinin kamerası güneşe ışınları yönüne doğru olursa yüz okuma işlevini yerine getirmesi imkânsız hale gelir. Birde yüz okumanın kurulacağı yükseklik çok önemlidir. Arelzaman, personel devam kontrol sistemleri konusunda hemen her ölçekteki işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekipleri titizle çalışma sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında işletmelere özel ihtiyaçları belirleyerek, doğru donanımların gerektiği düzeyde kullanılmasını ölçümler ve titizlikle kontrollerinin yapılmasını sağlayarak, kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.

 Personel Takip Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Özellikle toplu giriş çıkışların yoğun olduğu Tekstil, Deri, Makine, Kamu ,Belediye, İnşaat, Hastane, Kobiler, Okullar, Dershaneler, Öğrenci yurtları, üniversiteler, fabrikalar ve özel şirketler gibi alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Personel takip sistemleri ile personelin veya kişilerin giriş ve çıkışları kontrol altına alarak, kontrollü ve güvenli giriş çıkışların yapılmasına imkân sağlıyor. Parmak izi okuyucular Pdks sistemleri yanında kartlı geçiş sistemleri, üye takip sistemleri, wc sistemleri, yemekhane geçiş sistemleri, turnike geçiş sistemlerinde de kullanılmaktadır.

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ 

Yüz Tanıma sistemi Personel Geçiş kontrol sistemleri arasında önemli bir yere sahip olan yüz tanıma sistemleri kişi ,firmalar ve kurumlar için oldukça önemli faydaları vardır. Bunlardan en önemlisi kartlı sistemlerde yaşanan başkasının yerine kart basma olayının yaşanmamasıdır. Kart kaybetme ve kart unutma gibi kişinin geçiş yapmasını engelleyen durumlar da söz konusu değildir.Yüz tanıma cihazlarımız tozlu,yağlı,ortamlarda etkilenmeden  sorunsuz kullanır ve bu   kullanımdan etkilenmez. Böylece doğrulama işleminin hijyenik ve de doğru gerçekleşmesi sağlanır.

Yüz tanıma sistemi'nin bir çok avantajı vardır. En büyük avantajı da tam güvenliği sağlamasıdır. Coper AR-380 ve AR-480  yüz tanıma cihazları ile de bu sağlanır.

Yüz tanıma sisteminde tanıtılan İnsanların yüzünde 80 farklı nokta vardır.göz çukurlarının derinliği ,burun genişliği,Gözler arasındaki mesafe, yanaklar gibi. Bu noktalardan, kullanılan programa bağlı olarak 14 ilâ 22 tanesi taranarak 84 baytlık bir sayı dizisi halinde kaydedilir. Taramanın hatasız yapılabilmesi için insan yüzünün yüz tanıma sistemi kamerasına en az 35 derecelik bir açıyla bakması gereklidir.

 

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİNİN KULLANIM ALANLARI..

Yüz tanıma sistemi teknolojisinin gelişimiyle yüz tanıma sistemlerinin kullanım alanları ve yaygınlığı da artmıştır. Yüz tanıma sistemini her türlü kamu ve özel kurumları, Firmalar, Fabrikalar, İş Hanları, Ofisler, Depo, Özel Bölümler, Asansörler, Siteler, Plazalar ve Otellerde uygulayabilirsiniz.

Yüz Tanıma   Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?
1- Yüz Tanıma sistemi  kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.
2- Yüz Tanıma sistemi Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.
3- Yüz Tanıma Sistemi Şifreli girişin aksine düzenli olarak şifre değiştirme ihtiyacı yoktur.
4- Yüz tanıma  cihazları neredeyse hiç hata yapmaz.
5- Yüz tanıma sistemleri ile giriş yapan kişinin o anda gerçekten geçiş yaptığı bilinir; kart veya anahtar gibi başkasına ödünç verilemez.
Tanıma Süresi : Yüz tanıma  cihaz tarafından tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.
Sistem Dili : Türkçe Dahil 14 Dilde sesli yönlendirme ve uyarı.
Çalışma: Bağımsız ve network üzerinden online olarak çalışabilme
.

Personel takip Sisteminde Faliyet Gösterdiğimiz İller….

personel Takip Sistemi-personel takip sistemleri-personel yüz tanima sistemi-personel parmak izi okuyucu sistemi-parmak izi personel takip sistemi-yüz tanima personel takip sistemi-personel geçiş kontrol sistemi-personel devam kontrol sistemi-personel takip sistemi fiyatı- parmak izi alma cihazı fiyatları-parmak izi personel takip programı fiyatı-personel takip sistemi yüz tanıma-personel takip sistemi programı-en iyi personel takip sistemi- parmak izi cihazı-en iyi personel yüz tanıma sistremi-parmak izli personel takip sistemi fiyatı-personel takip sistemleri-personel takip sistemi nedir-personel devam kontrol sistemleri-personel geçiş kontrol sistemleri-geçiş kontrol sistemleri-personel takip sistemi yüz tanıma-yüz tanıma sistemi fiyatları-personel takip sistemi yüz tanıma-yüz tanıma sistemi fiyatları-parmak izi personel takip programı fiyatı-personel takip sistemi Ankara- Sincan-Polatli-Ostim-Baskent-Bursa-Denizli-Malatya-Bilecik-Konya-Kayseri,Adana-Antalya-Adapazari-izmit-Konya-cerkezkoy-Edirne-Tekirdag-Corlu-Kütahya-Kıbrıs-Elazıg-Nigde-Canakale-Tarsus-Sivas-Zonguldak-Sinop-Yalova-Bandırma-Istanbul-Kartal-Gebze-Tuzla-Maltepa-Umraniye-ikitelli-Beylikduzu-Hadımköy-Kırac-Trabzon-Erzurum-kars-Adıyaman-Diyarbakır-Gaziantep-kahramanmaras-Manisa-Eskisehir-Tokat-Nevsehir-kırsehir-kilis-Hatay-Karaman-Batum-Yozgat-Bilecik-Aksaray-Ordu-Bolu-Afyon-Usak-Silivri-Kocaeli-Karabük-İzmir-Cigli-Tire-Buca-Kemelpasa-Torbali-ödemis-Mugla-Bodrum-Aydın-Gaziemir-Menemen-Kınık-Bergama-Azerbeycan-Mersin-Erzincan-Sinop-Samsun-Kastamonu-düzce-sanlıurfa-hatay-burdur-Amasya-isparta-en iyi-en ucuz-programı-cihazı

Parmak izi cihazları ile geçiş kontrol sistemlerinde en önemli unsurlar dayanıklılık, güvenlik ve performanstır. Neticesinde parmak izi okuyucularımızın seçiminde bu faktörleri en iyi şekilde bir araya getirmesini ön planda tutmaktayız. Parmak izi cihazlarımız ile yaptığımız personel devam kontrol sistemlerinde veya geçiş kontrol sistemlerinde, kullanıcının parmak izi kaydının uzaktan yazılım üzerinden kontrol edilerek, anında veri tabanına alınabilmesini sağlamakta, böylece istediğimiz bir kişinin parmak izi kaydını, anında istediğimiz ağdaki başka bir cihaza kaydedip veya silebilmekteyiz. Bu seçenek özellikle şubeli yapılarda çok güvenli ve performanslı bir merkezi yönetim sağlamaktadır. Her geliştirdiğimiz sistemde olduğu gibi, parmak izi geçiş kontrol sistemlerinde de fiyat, performans, güvenlik ve verimlilik ilkelerini en iyi oranda bir araya getirme çabasındayız. Dolayısı ile amacımız parmak izi okuyucu satmak değil, yazılımı ve donanımı ile bir bütün firmaların ihtiyacına uygun bir çözüm satmaktır. Parmak izi sistemleri şubeli yapıya sahip organizasyonlar, kobiler, okullar, dershaneler, öğrenci yurtları gibi yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Parmak izi okuyucuların diğer bir biometrik sistem olan yüz tanıma sistemlerine göre dezavantajı temas gerektiren bir teknoloji olmasıdır. Temastan dolayı uzun kullanım sürelerinden sonra optik okuyucularda meydana gelen aşınmalar parmak izi okuma performansını olumsuz olarak etkilemektedir. Fakat okuyucuların silikon sensor yerine cam sensor seçilmesi bu olumsuz etkiyi minimuma indirmektedir. Parmak izi okuyucu seçimini etkileyen faktörlerden biri olan sensör tipini cam olarak seçmek cihazın sağlıklı ve uzun kullanım süresi için önemlidir. Parmak izi okuyucu kullanmanın pek çok avantajı vardır. Diğer seçim kriterleri olarak kayıt kapasitesinin uygunluğu, kapı açma, zil çaldırma özelliklerinin olması, elektrik kesilmelerine karşı dahili bataryaya sahip olması, kullanım dilinin Türkçe olması sayılabilir. Genel olarak iç ortamlar için tasarlanmış olan parmak izi okuyucular dış ortamda kullanılacaksa bu özelliğe sahip olmasına dikkat edilmesi gerekir. Parmak izi okuyucularında son zamanlarda oluşan maliyet düşüşleri firmaların bu cihazları daha fazla kullanmaya doğru yönlendirmiştir. Maliyet düşüşlerinin yanında cihazların özelliklerindeki yenilikler de cihazların fazlaca tercih edilmesindeki nedenlerdendir. Özellikle yeni nesil okuyuculardaki hem parmak izi hem de kart okuyucu olarak kullanılabilme özelliği bu birleşik cihazların yaygın olarak kullanım alanları bulmasına neden olmuştur.

Personel takip Sisteminde Faliyet Gösterdiğimiz İller….

personel Takip Sistemi-personel takip sistemleri-personel yüz tanima sistemi-personel parmak izi okuyucu sistemi-parmak izi personel takip sistemi-yüz tanima personel takip sistemi-personel geçiş kontrol sistemi-personel devam kontrol sistemi-personel takip sistemi fiyatı- parmak izi alma cihazı fiyatları-parmak izi personel takip programı fiyatı-personel takip sistemi yüz tanıma-personel takip sistemi programı-en iyi personel takip sistemi- parmak izi cihazı-en iyi personel yüz tanıma sistremi-parmak izli personel takip sistemi fiyatı-personel takip sistemleri-personel takip sistemi nedir-personel devam kontrol sistemleri-personel geçiş kontrol sistemleri-geçiş kontrol sistemleri-personel takip sistemi yüz tanıma-yüz tanıma sistemi fiyatları-personel takip sistemi yüz tanıma-yüz tanıma sistemi fiyatları-parmak izi personel takip programı fiyatı-personel takip sistemi Ankara- Sincan-Polatli-Ostim-Baskent-Bursa-Denizli-Malatya-Bilecik-Konya-Kayseri,Adana-Antalya-Adapazari-izmit-Konya-cerkezkoy-Edirne-Tekirdag-Corlu-Kütahya-Kıbrıs-Elazıg-Nigde-Canakale-Tarsus-Sivas-Zonguldak-Sinop-Yalova-Bandırma-Istanbul-Kartal-Gebze-Tuzla-Maltepa-Umraniye-ikitelli-Beylikduzu-Hadımköy-Kırac-Trabzon-Erzurum-kars-Adıyaman-Diyarbakır-Gaziantep-kahramanmaras-Manisa-Eskisehir-Tokat-Nevsehir-kırsehir-kilis-Hatay-Karaman-Batum-Yozgat-Bilecik-Aksaray-Ordu-Bolu-Afyon-Usak-Silivri-Kocaeli-Karabük-İzmir-Cigli-Tire-Buca-Kemelpasa-Torbali-ödemis-Mugla-Bodrum-Aydın-Gaziemir-Menemen-Kınık-Bergama-Azerbeycan-Mersin-Erzincan-Sinop-Samsun-Kastamonu-düzce-sanlıurfa-hatay-burdur-Amasya-isparta-en iyi-en ucuz-