Telefon: 0537 842 2603

Personel Takip Sistemi

 

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Bünyesinde personel bulunduran tüm işletme ve fabrikaların çalıştırdığı personelin sabah ve akşam (Giriş-Çıkış)’larını kontrol etmek için kontrolü olarak bilgisayar ortamında personel Takip Sistemi ile kontrolünü raporlar halinde alarak  sağlamaktır.

Personel Takip sistemi  parmak izi okuyucu ,personel kartlı geçiş,yüz tanıma veya farklı birçok biyometrik sistemle entegre çalışabilen, bunun yanın dada bilgisayara kurulan  personel  program yazılımlarla birlikte entegreli çalışan sistemlerdir. Bir personelin veya tüm personelin işe kaçta gelip kaçta çıktığını gösteren ve bir çok raporu ve entegrasyonu sağlayan sistemdir .personel takip sistemi işveren ile çalışan personel arasında bir nevi hakem rolü üstlenmektedir.

Personel takip sistemi,Parmak izi okuyucu ve Yüz tanıma sistemlerini daha uyguna almak için üst kısımda MAĞAZA kısmın tıklayarak e-ticaret sitemizden daha uyguna alabilirsiniz.

BİZ BU SİSTEMİ NASIL KURABİLİRİZ ?

diye sorarsanız öncelikle size bu ürünü kargo ediyoruz adresinize. kargonun size ulaşmasının ardında cihazı duvara (monte) ettikten sonra cihaz ile modem arasında iletişim (bağlantı)sağlamak için bir kablo çekiyorsunuz bu kablo (Cat 5,Cat 6 veya USB)aracılığı ile oluşturtuktan sonra bizi arıyor ve size uygun olan yazılım hangisi ise (giriş çıkış programı mı  yoksa özel takip yazılımı)ise uzak masaüstü bağlantısıyla(TEAMVİEWER,ANYDESK,AMMYY ve ALPEMİX )ile sizin bilgisayarınıza bağlanıp programınızı ve terminal tanımlama programını uzaktan kuruyor çalışma saatlerinizi tanımlıyoruz. ÖRNEK (08:00 19:00 hafta içi 08:00 13:00 ç.tesi vsb) gibi, ve size bir eğitim gibi anlatıyoruz. sormak istediğiniz sorularınızı da yanıtlıyoruz .Birde kullanım kitapçığı tarafınıza gönderiyoruz.

NOT: Kurulum Ücertini bize ödemektense Teknik bir Elemanız  ile Cihazın kurulacağı yere  3 adet delik ile montaj aparatını duvara monte ediyorsunuz.Şekilde görüldüğü gibi Cihazdan modem ve swic  Cet-5 veya Cet-6 data kablosunu çekiyor.Yok kurulumu da Tarafımızca yapılmasını istiyorsanız, yerine göre kurulum Ücreti ile montajı gerçekleştiriyoruz.

KURULUM ve BAĞLANTI ŞEMASI.

Personel Takip Sistemi Nedir?

 İşletmelerin çalışanlarının giriş ve çıkış saatlerini kapsamlı ve ayrıntılı olarak kayıt altında tutan, raporlayan, çalışma saatlerine, yemek molalarına, fazla mesailere, tatillere, ücretli/ücretsiz izinlere göre bordro ayarlayabilen akıllı otomasyon sistemine  Personel Takip Sistemi, yani personel Takip kontrol sistemi adı veriliyor. Arelzaman Personel Takip Sistemi, çeşitli ölçekteki işletmelerin personel devamlılığı kontrolünde ihtiyaca göre profesyonel çözümler üretiyor. PDKS sistemleri müşterilerine özel hazırladığı yazılımı ile çalışma alanlarında verimliliği arttıracak desteği sunuyor. Personel takip sistemleri’nde kullanılan özel yazılımlar ile aylık maaş ve fazla mesai hesaplama ve geriye dönük kontroller kolaylıkla sağlanıyor. Gün gün tutulan mesai saatleri ve hesaplamaları depolanıyor, belirli tarih aralıklarını çekilerek raporlamaya olanak sağlıyor.

Personel takip ve Programının işletmelere Faydaları Nelerdir?

Personel programı işletmeler de insan kaynakları departmanının  iş yükünü hafifletmek ve olası insan hatalarını en azamiye  indirgemek için kullanılan programdır. Çalışma mantığı aşağıda gösterilmiş olup kısaca işletme girişine takılan personel takip cihazının (personel takip kontrol sistemi, yüz tanıma sistemi, kartlı personel takip kontrol sistemi) bir kablo (cat 5, cat 6ve usb) aracılığı ile yada usb flash disk vasıtası ile personel giriş çıkışlarının pdks(personel) programına aktarılması ve pdks programının bu giriş çıkışlara göre kişinin puantajını yaparak maaşını hesaplamasıyla gerçekleşir

KARTLI  OKUYUCU  SİSTEMİ

           

Parmak izi Personel Takip Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

1- Parmak izi sistemi kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.

2-Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.

3-Şifreli girişin aksine düzenli olarak şifre değiştirme ihtiyacı yoktur.

4-Parmak izi özgündür ve bu nedenle parmak izi okuma cihazları neredeyse hiç* hata yapmaz.

5-Parmak izi sistemleri ile giriş yapan kişinin o anda gerçekten geçiş yaptığı bilinir; kart veya anahtar gibi başkasına ödünç verilemez.

6-Yetkilendirme(Access) yaparak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine izin verir.

Tanıma Süresi : Parmak izinin cihaz tarafından tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.

Sistem Dili : Türkçe Dahil 14 Dilde sesli yönlendirme ve uyarı.

Çalışma: Bağımsız ve network üzerinden online olarak çalışabilme.

PARMAK İZİ OKUYUCU

Kullanıcı  :1000 Parmak izi,Kart,Şifre

Lcd Ekran:Renkli

Çalışma Voltajı : 5V 1A

KapıRölesi:Yok

Zil Rölesi   :Yok

 

 

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ YERİ NASIL BELİRLENİR?

PDKS sistemlerinin kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle personelin giriş çıkış yapacağı noktalar belirlenmelidir. Bu Belirlenen noktalara personel takibi için kullanılacak kart okuyucu terminal, parmak izi okuyucu terminal ya da yüz tanıma terminali cihazlar monte edilir. Montaj için firmaların mimari düzeni, fiziki konumu, müşterinin talebi ya da teknik ekibimizin etüttü doğrultusun da yapılan istişare sonucunda uygun olacak biçimde kurulur. Personel devam kontrol takip sistemleri kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sistemin kullanılacağı sektörün göz önünde bulundurulmasıdır. Örneğin, deri,ütü paket, boyahane, ve makine sektöründeki bir çok işletmede kullanılan kimyasal ve yağ içeriklerden dolayı personelin parmaklarındaki aşınmalar ve dokuların aşınmasından dolayı parmak izi okuyucu cihazların kullanımına olanak vermez. Bir iş yeri için personel devam kontrol takip sistemlerinden yüz tanıma terminali kullanılacaksa, terminalin okuyucu kamerası güneş ışınlarının direkt olarak geldiği yöne doğru montaj yapılmaması dikkat edilecek önemli noktalardan biridir. Eğer yüz tanıma terminalinin kamerası güneşe ışınları yönüne doğru olursa yüz okuma işlevini yerine getirmesi imkânsız hale gelir. Birde yüz okumanın kurulacağı yükseklik çok önemlidir. Arelzaman, personel devam kontrol sistemleri konusunda hemen her ölçekteki işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekipleri titizle çalışma sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında işletmelere özel ihtiyaçları belirleyerek, doğru donanımların gerektiği düzeyde kullanılmasını ölçümler ve titizlikle kontrollerinin yapılmasını sağlayarak, kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.

 Personel Takip Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Özellikle toplu giriş çıkışların yoğun olduğu Tekstil, Deri, Makine, Kamu ,Belediye, İnşaat, Hastane, Kobiler, Okullar, Dershaneler, Öğrenci yurtları, üniversiteler, fabrikalar ve özel şirketler gibi alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Personel takip sistemleri ile personelin veya kişilerin giriş ve çıkışları kontrol altına alarak, kontrollü ve güvenli giriş çıkışların yapılmasına imkân sağlıyor. Parmak izi okuyucular Pdks sistemleri yanında kartlı geçiş sistemleri, üye takip sistemleri, wc sistemleri, yemekhane geçiş sistemleri, turnike geçiş sistemlerinde de kullanılmaktadır.

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ 

 

 Çеvrеmizе baktığımızda küçük ve büyük işletmeler dе, evlerimizin kapısında, Access kontrol ve kasaların açılmasında, belli odalara giriş vе çıkışta vеya daha farklı birçok alanda parmak izi tanıma sistеmlеrini görmеktеyiz. Fiyatlarının günümüzdе uygun sеviyеlеrе gеlmеsi bu sistеmin kullanım alanının gеnişlеmеsini sağlamıştır. Artık nеrеdеysе bütün işyеrlеri pеrsonе giriş çıkışını parmak izi okuyucu  sistеmlеri ilе Pеrsonеl dеvam kontol sistеmi ilе pеrsonеlin takibini gеrçеklеştirmеktеdir. İştе iş yеrlеrimizdеn başlamak üzеrе parmak izi okuyucu cihazlar bugün hayatımızın hеr alanına girmiş durumdadır. Yinе son yıllarda kartlı gеçiş sistеmi okuyucularının yеrini parmak izi sistеmlеr yada diğеr biyomеtrik sistеmlеr almış durumdadır. Bunun еn büyük nеdеninin kartlı sistеmlеrdе kullanılan proximity vе mifarе kartların kalbolması, çalınması vеya unutulması durumunda oluşacak güvеnlik zaafiyеtlеrinin önünе gеçilmеsidir. parmak izi sistemi sayesinde güvenlik düzeyinin en üst seviyede tutulması istenen bütün alanlar tam bir koruma ve takip altında kalıyor. Parmak izi okuma ile giriş sağlanan ve yüksek güvenlik düzeyi gerektiren tüm alanlarda Arelzaman geliştirdiği özel yazılımlar ile tüm geçişler kayıt altına alınarak, kontrol edilebilmesine imkan sağlıyor. Parmak izi,kartlı giriş ve şifreli giriş sistemleri sayesinde insanların can, mal ve özel bilgilerini koruyor. Parmak izi sistemleri ofis, bina, fabrika, AR-GE merkezi ve daha fazlası gibi alanlarda izinsiz erişimi sınırlayarak, yüksek güvenlik düzeyinde ortamlar yaratıyor firmalara.parmak izi sistem terminalleri ileri teknolojiyi yansıtan, son derece gelişmiş sistemleri ve işlevleri bir arada barındırıyor.

 

Parmak izi cihazları ile geçiş kontrol sistemlerinde en önemli unsurlar dayanıklılık, güvenlik ve performanstır. Neticesinde parmak izi okuyucularımızın seçiminde bu faktörleri en iyi şekilde bir araya getirmesini ön planda tutmaktayız. Parmak izi cihazlarımız ile yaptığımız personel devam kontrol sistemlerinde veya geçiş kontrol sistemlerinde, kullanıcının parmak izi kaydının uzaktan yazılım üzerinden kontrol edilerek, anında veri tabanına alınabilmesini sağlamakta, böylece istediğimiz bir kişinin parmak izi kaydını, anında istediğimiz ağdaki başka bir cihaza kaydedip veya silebilmekteyiz. Bu seçenek özellikle şubeli yapılarda çok güvenli ve performanslı bir merkezi yönetim sağlamaktadır. Her geliştirdiğimiz sistemde olduğu gibi, parmak izi geçiş kontrol sistemlerinde de fiyat, performans, güvenlik ve verimlilik ilkelerini en iyi oranda bir araya getirme çabasındayız. Dolayısı ile amacımız parmak izi okuyucu satmak değil, yazılımı ve donanımı ile bir bütün firmaların ihtiyacına uygun bir çözüm satmaktır. Parmak izi sistemleri şubeli yapıya sahip organizasyonlar, kobiler, okullar, dershaneler, öğrenci yurtları gibi yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Parmak izi okuyucuların diğer bir biometrik sistem olan yüz tanıma sistemlerine göre dezavantajı temas gerektiren bir teknoloji olmasıdır. Temastan dolayı uzun kullanım sürelerinden sonra optik okuyucularda meydana gelen aşınmalar parmak izi okuma performansını olumsuz olarak etkilemektedir. Fakat okuyucuların silikon sensor yerine cam sensor seçilmesi bu olumsuz etkiyi minimuma indirmektedir. Parmak izi okuyucu seçimini etkileyen faktörlerden biri olan sensör tipini cam olarak seçmek cihazın sağlıklı ve uzun kullanım süresi için önemlidir. Parmak izi okuyucu kullanmanın pek çok avantajı vardır. Diğer seçim kriterleri olarak kayıt kapasitesinin uygunluğu, kapı açma, zil çaldırma özelliklerinin olması, elektrik kesilmelerine karşı dahili bataryaya sahip olması, kullanım dilinin Türkçe olması sayılabilir. Genel olarak iç ortamlar için tasarlanmış olan parmak izi okuyucular dış ortamda kullanılacaksa bu özelliğe sahip olmasına dikkat edilmesi gerekir. Parmak izi okuyucularında son zamanlarda oluşan maliyet düşüşleri firmaların bu cihazları daha fazla kullanmaya doğru yönlendirmiştir. Maliyet düşüşlerinin yanında cihazların özelliklerindeki yenilikler de cihazların fazlaca tercih edilmesindeki nedenlerdendir. Özellikle yeni nesil okuyuculardaki hem parmak izi hem de kart okuyucu olarak kullanılabilme özelliği bu birleşik cihazların yaygın olarak kullanım alanları bulmasına neden olmuştur.