Telefon: +90(537) 842 2603

  

Personel Takip Sistemleri

Personel Takip Sistemleri.

 

Personel Takip sistemleri  personelin belirlenen kontrol noktalarından giriş çıkışlarının Personel Takip Sistemi ile Giriş-Çıkış zamanını olarak kayıt altına alınması ile başlar. Bu kayıtlar online olarak Personel Takip Sistemleri programı'na iletilmesi analiz edilmesi ve analiz sonucunda hazırlanan raporlama, raporların insan kaynakları, finans programlarına aktarılması sürecinin tamamına Personel Takip  sistemleri denilmektedir. Personel Takip sistemleri temel olarak iki ana birimden oluşur, bunlardan ilki PDKS veri giriş cihazlarıdır. Personelin hareketlerinin kayıt altına alınması, hareketlerin yazılıma aktarılması gibi görevleri yerine getiren bu cihazlar parmak izi okuyucu , yüz tanıma Sistemleri ve personel kartlı Geçiş  sistemleri olarak projeye göre seçilir.

 

Hangi personeliniz;

Kaçta girip,kaçta çıkıyor,

Mesaiye kalanlar raporu,

Erken çıkan ve geç kalanlar kim,

Anlık personel maliyetiniz nedir,

Kişi bazında giriş,çıkış raporu,

Devamsızlıklar raporu,

İşten ayrılanlar raporu,                                          

Tatil günü çalışanlar raporu,

Genel bazda maaş bodrosu,

Kişisel bazda aylık bodro raporu vs…

 

 

 

• Besleme 12-24V AC/DC Max.350mA 
• 125 KHz Proximity 
• Bilgisayar data bağlantısı – ETHERNET 
• Zil çaldırma(kuru kontak NO/NC 1A, 1-255 saniye/dakika ayarlı) 
• Kapı açma (kuru kontak NO/NC 1A, 1/8 – 255 saniye ayarlı) 
• Kart kapasitesi 65.000 
• Log kapasitesi 120.000 kayıt (Silindikten sonra geri getirilebilen) 
• Data indirme hızı 120.000 kayıt/dakika 
• Kart okuma formatı (HEX1,HEX2,HEX3,HEX4,HEX5 ,uzunluk 1-13 hane) 
• 2x16 LCD ekran 
• Sesli ve ışıklı uyarı 

 

Personel Takip Kartlı Geçiş Sistemi

 

Kartlı personel devam kontrol sistemi ;firmalarda çalışan personellerin işe giriş ve çıkışlarını düzenleyerek kontrol altına almaya yarayan sistemlerdir.Proximity Kart  yahut Mifare kart okuyucu personel takip cihazı,Personel devam kontrol sistemi programı ve proximity karttan oluşur.Personellerin giriş çıkış yaptığı duvara yahut turnike sistemi üzerine monte edilir. Bilgisayara cat 5 veya cet-6 ile cihaz ve modeme çekilen kablo ile  IP üzerinden haberleşmesi sağlanır.Seçilen model göre kart yetki verip,okutulduğunda geçiş yetkisi var ise bir kapı kilidinin açılması yahut turnikeden geçiş müsaadesi verilmesiyle hem personel takibi hemde geçiş kontrolü yapılabilir.Okutulan kartları cihaz hafızasında tutar ve program tarafından istendiğinde Aktarma programı ile bilgileri bilgisayara aktarır.TCP/IP Network bağlantısı ile sadece lokal ağa değil uzak noktalara da giriş çıkış bilgileri gönderilebilir.Bazı kartlı personel takip cihazlarında mola saatlerinde ve paydoslarda fabrika zillerini çaldıracak ilave rölelerde bulunmaktadır.

 

 

PERSONEL EKLEME

 

 

 

Ekranın altında buluınan “Yeni Ekle” düğmesine basınız. Yandaki ekran karşınıza gelir. Ekranda gözüktüğü gibi mavi yazı ile yazılan kısımlar doldurulmadan kaydın yapılmasına izin verilmez. Zorunlu olan alanlar “Kart No,Adı, Grubu, Bölümü, Maaşı ve İşe Giriş tarihidir. İşe giriş tarihine müdahale edilmezse bilgisayar işe giriş tarihini kendi tarihini atar. Diğer alanların doldurulması isteğe bağlıdır. Seri şekilde kayıt gireceğim seçeneği işaretlenirse kayıt yapıldıktan sonra tekrar Yeni Ekle düğmesine gerek kalmaz. Bilgileri kaydetmek için “Kaydet” düğmesine basılır.

 

 

PARMAK İZİ OKUYUCU

 

Parmak izi okuyucu günümüzde bir çok işletme ve fabrikalarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.bugün hayatımızın hеr alanına girmiş durumdadırparmak izi okuyucu. Yinе son yıllarda kartlı gеçiş sistеmi okuyucularının yеrini parmak izi sistеmlеri yada diğеr biyomеtrik sistеmlеr almış durumdadır. Bunun еn büyük nеdеninin kartlı sistеmlеrdе kullanılan proximity vе mifarе kartların kalbolması, çalınması vеya unutulması durumunda oluşacak güvеnlik zaafiyеtlеrinin önünе gеçilmеsidir.

 

 

 

 

PS-4050P PARMAK İZİ OKUYUCU 

 

 

 

2,4” Renkli Tft Ekran 

P.İzi/Kart/Şifre  

125 Khz PROXIMITY

1.000 kullanıcı kapasitesi(İsteğe Göre 3.000 E Çıkartılabilir)

100.000 log kapasitesi,

Tetik verme veya zil çaldırma özelliği

Tcp/Ip/USB girişi Offline çalışma modu,

Dahili batarya,

Güç kaynağı 9v 1a

 

 

 

 

 

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ 

 

Yüz Tanıma sistemi Personel Geçiş kontrol sistemleri arasında önemli bir yere sahip olan yüz tanıma sistemleri kişi ,firmalar ve kurumlar için oldukça önemli faydaları vardır. Bunlardan en önemlisi kartlı sistemlerde yaşanan başkasının yerine kart basma olayının yaşanmamasıdır. Kart kaybetme ve kart unutma gibi kişinin geçiş yapmasını engelleyen durumlar da söz konusu değildir.Yüz tanıma cihazlarımız tozlu,yağlı,ortamlarda etkilenmeden  sorunsuz kullanır ve bu   kullanımdan etkilenmez. Böylece doğrulama işleminin hijyenik ve de doğru gerçekleşmesi sağlanır.

Yüz tanıma sistemi'nin bir çok avantajı vardır. En büyük avantajı da tam güvenliği sağlamasıdır. Coper AR-380 ve AR-480  yüz tanıma cihazları ile de bu sağlanır.

Yüz tanıma sisteminde tanıtılan İnsanların yüzünde 80 farklı nokta vardır.göz çukurlarının derinliği ,burun genişliği,Gözler arasındaki mesafe, yanaklar gibi. Bu noktalardan, kullanılan programa bağlı olarak 14 ilâ 22 tanesi taranarak 84 baytlık bir sayı dizisi halinde kaydedilir. Taramanın hatasız yapılabilmesi için insan yüzünün yüz tanıma sistemi kamerasına en az 35 derecelik bir açıyla bakması gereklidir.

 

 

 

 

 

 

 

Parmak izi cihazları ile geçiş kontrol sistemlerinde en önemli unsurlar dayanıklılık, güvenlik ve performanstır. Neticesinde parmak izi okuyucularımızın seçiminde bu faktörleri en iyi şekilde bir araya getirmesini ön planda tutmaktayız. Parmak izi cihazlarımız ile yaptığımız personel devam kontrol sistemlerinde veya geçiş kontrol sistemlerinde, kullanıcının parmak izi kaydının uzaktan yazılım üzerinden kontrol edilerek, anında veri tabanına alınabilmesini sağlamakta, böylece istediğimiz bir kişinin parmak izi kaydını, anında istediğimiz ağdaki başka bir cihaza kaydedip veya silebilmekteyiz. Bu seçenek özellikle şubeli yapılarda çok güvenli ve performanslı bir merkezi yönetim sağlamaktadır. Her geliştirdiğimiz sistemde olduğu gibi, parmak izi geçiş kontrol sistemlerinde de fiyat, performans, güvenlik ve verimlilik ilkelerini en iyi oranda bir araya getirme çabasındayız. Dolayısı ile amacımız parmak izi okuyucu satmak değil, yazılımı ve donanımı ile bir bütün firmaların ihtiyacına uygun bir çözüm satmaktır. Parmak izi sistemleri şubeli yapıya sahip organizasyonlar, kobiler, okullar, dershaneler, öğrenci yurtları gibi yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Parmak izi okuyucuların diğer bir biometrik sistem olan yüz tanıma sistemlerine göre dezavantajı temas gerektiren bir teknoloji olmasıdır. Temastan dolayı uzun kullanım sürelerinden sonra optik okuyucularda meydana gelen aşınmalar parmak izi okuma performansını olumsuz olarak etkilemektedir. Fakat okuyucuların silikon sensor yerine cam sensor seçilmesi bu olumsuz etkiyi minimuma indirmektedir. Parmak izi okuyucu seçimini etkileyen faktörlerden biri olan sensör tipini cam olarak seçmek cihazın sağlıklı ve uzun kullanım süresi için önemlidir. Parmak izi okuyucu kullanmanın pek çok avantajı vardır. Diğer seçim kriterleri olarak kayıt kapasitesinin uygunluğu, kapı açma, zil çaldırma özelliklerinin olması, elektrik kesilmelerine karşı dahili bataryaya sahip olması, kullanım dilinin Türkçe olması sayılabilir. Genel olarak iç ortamlar için tasarlanmış olan parmak izi okuyucular dış ortamda kullanılacaksa bu özelliğe sahip olmasına dikkat edilmesi gerekir. Parmak izi okuyucularında son zamanlarda oluşan maliyet düşüşleri firmaların bu cihazları daha fazla kullanmaya doğru yönlendirmiştir. Maliyet düşüşlerinin yanında cihazların özelliklerindeki yenilikler de cihazların fazlaca tercih edilmesindeki nedenlerdendir. Özellikle yeni nesil okuyuculardaki hem parmak izi hem de kart okuyucu olarak kullanılabilme özelliği bu birleşik cihazların yaygın olarak kullanım alanları bulmasına neden olmuştur.

personel takip sistemleri Ankara- personel takip sistemleri Bursa- personel takip sistemleri Denizli- personel takip sistemleri Malatya- personel takip sistemleri Bilecik- personel takip sistemleri Konya- personel takip sistemleri Adana- personel takip sistemleri Antalya- personel takip sistemleri  Adapazarı- personel takip sistemleri izmir- personel takip sistemleri Konya- personel takip sistemleri çerkezköy- personel takip sistemleri Edirne- personel takip sistemleri Tekirdag- personel takip sistemleri Kütahya- personel takip sistemleri Kıbrıs- personel takip sistemleri Elazığ- personel takip sistemleri Niğde- personel takip sistemleri Çanakkale- personel takip sistemleri Tarsus- personel takip sistemleri Sivas- personel takip sistemleri Zonguldak- personel takip sistemleri Sinop- personel takip sistemleri Yalova- personel takip sistemleri Balıkesir- personel takip sistemleri  İstanbul- personel takip sistemleri Trabzon- personel takip sistemleri Erzurum- personel takip sistemleri kars- personel takip sistemleri Adıyaman- personel takip sistemleri Diyarbakır- personel takip sistemleri Gaziantep- personel takip sistemleri kahramanmaraş- personel takip sistemleri Manisa- personel takip sistemleri Eskişehir- personel takip sistemleri Tokat- personel takip sistemleri Nevşehir- personel takip sistemleri Hatay- personel takip sistemleri Batum- personel takip sistemleri Yozgat- personel takip sistemleri Aksaray- personel takip sistemleri Ordu- personel takip sistemleri Bolu- personel takip sistemleri Afyon- personel takip sistemleri Uşak-personel takip sistemleri Kocaeli-  personel takip sistemleri İzmit- personel takip sistemleri Muğla-personel takip sistemleri Aydın- personel takip sistemleri Azerbeycan- personel takip sistemleri Mersin- personel takip sistemleri Erzincan- personel takip sistemleri Sinop- personel takip sistemleri Samsun- personel takip sistemleri Kastamonu- personel takip sistemleri şanlıurfa- personel takip sistemleri Amasya -personel takip sistemleri isparta-sistemi,persoenl,kontrol,en iyi-en ucuz-programı-cihazı