AREL ZAMAN KONTROL

Parmak izi okuyucu

Parmak izi terminalleri personelin işe giriş-çıkış saatlerini takip ederek aynı zamandada kart maliyeti ,Kaybolması,çalınması,bozulması ,unutulması ve bakasının yerine kart basma,okutma sorununu ortadan kaldırmak için son yıllarda parmak izi okuyucu veya biyometrik sistemleri alıp kullanmayı tercih ettiler. Parmak izi sistemleri insanların parmak izlerinin faklı ve mükerrer olmadığı bir gerçek. Her parmak izi bile bir birinden farklı olmasından dolayı parmak izi okuyucu cihazları tercih edilmektedir. Parmak izi okuyucu personellerin parmaklarını tanıtarak cihazın verdiği numara parmak izi okuyucu ile birlikte personel programına tanıtılarak aşağıdaki giriş-çıkış raporlarını alabilirsiniz. Parmak izi sistemleri IP tabanlı olup USB/TCP/IP bağlantı ile personel datalarını yapabilirsiniz.

NEDEN PARMAK İZİ OKUYUCU ?
 • Parmak izi / Kart / Şifre : 1000 ad.
 • Kayıt Kapasitesi : 100.000 Okuma Hızı : 0,1 sn.
 • İletişim Modu: TCP/İP,Wiegand, USB yükleme veya indirme
 • DC 9V 1A Akıllı Öğrenme Fonksiyonu
 • Kristal sensör ile 0.1 sn de okuma
 • İngilizce ve Türkçe menü dili desteği
 • Onay anında ekranda kayıt numarası gösterebilir.
 • Kapı, turnike,bariyer…vb. açabilir.
 • 42 Farklı zamanda zil çaldırabilir.
 • Parmak izi,Kart,şifre tanımlayabilme.
 • Parmak izi,Kart veya şifre ile yönetici kontrolü
 • Darbelere dayanıklı abs kaporta
Parmak izi okuyucunun işletmelere Faydaları Nelerdir?

Personel programı işletmeler de insan kaynakları departmanının iş yükünü hafifletmek ve olası insan hatalarını en azamiye indirgemek için kullanılan programdır. Çalışma mantığı aşağıda gösterilmiş olup kısaca işletme girişine takılan personel takip cihazının (personel takip cihazı, yüz tanıma cihazı, kartlı personel takip cihazı) bir kablo (cat 5, cat 6ve usb) aracılığı ile yada usb flash disk vasıtası ile personel giriş çıkışlarının pdks(personel) programına aktarılması ve pdks programının bu giriş çıkışlara göre kişinin puantajını yaparak maaşını hesaplamasıyla gerçekleşir. Parmak izi Okuyucu modellerinden renkli ekran ve resim çeken sistemler Kullanıcının kayıtlı resmini ekrana yansıtıyor, kontrollü, hızlı ve güvenli biçimde geçiş performansı sağlıyor.

Parmak İzi okuyucu Nasıl Çalışır?

Parmak izi okuyucu sürekli güncellenen, gelişmiş algoritması ve hassas optik sensörlü okuyucuları sayesinde 1 saniye gibi kısa bir sürede parmak izi okuma ile eşleşmeyi gerçekleştiriyor. Parmak izi okuyucu modellerinden renkli ekran ve resim çeken sistemler Kullanıcının kayıtlı resmini ekrana yansıtıyor, kontrollü, hızlı ve güvenli biçimde geçiş performansı sağlıyor. Manyetik kilit,turnike , kapı sensoru ve çıkış butonlarına bağlantı yapabilen parmak izi okuyucu terminaller; aynı zamanda WI-FI, Ethernet ve USB portları ile bağlantı kurduruluyor. Bu sayede parmak izi okuyucu personel programı ile datalarını personel bilgisine, mesai saatleri giriş ve çıkış zamanları bilgilerine ulaşılarak,mesai hesaplaması gibi verileri gerçek zaman ve doğrulukla kayıt altına alınabiliyor.Parmak izi sistemleri aynı zamanda bireysel zaman erişim bilgileri ile kişisel bilgi arama ve giriş çıkış zamanlarını kontrol edilebiliyor. Mesai saatleri ve ortamda kalma süreleri gibi bilgileri eksiksiz olarak raporlamaya olanak sağlıyor.

Parmak İzi Okuyucu Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Parmak izi sistemi sayesinde güvenlik düzeyinin en üst seviyede tutulması istenen bütün alanlar tam bir koruma ve takip altında kalıyor. Parmak izi okuma ile giriş sağlanan ve yüksek güvenlik düzeyi gerektiren tüm alanlarda Arelzaman geliştirdiği özel yazılımlar ile tüm geçişler kayıt altına alınarak, kontrol edilebilmesine imkan sağlıyor. Parmak izi,kartlı giriş ve şifreli giriş sistemleri sayesinde insanların can, mal ve özel bilgilerini koruyor. Parmak izi sistemleri ofis, bina, fabrika, AR-GE merkezi ve daha fazlası gibi alanlarda izinsiz erişimi sınırlayarak, yüksek güvenlik düzeyinde ortamlar yaratıyor firmalara. Parmak izi okuyucu terminalleri ileri teknolojiyi yansıtan, son derece gelişmiş sistemleri ve işlevleri bir arada barındırıyor.

Parmak izi Okuyucu Model ve Teknik Özellikler

MODEL EKRAN ÇALIŞMA VOLTAJI KULLANICI KAPI RÖLESİ ZİL RÖLESİ BAĞLANTI ŞEKLİ KAYIT
AK-360 MODEL Renkli Ekran 9V 1A 1000 parmak izi,kart,şifre Var no veya nc Var 42 zaman aralığı Eternet,Usb,Flaş ve wiegand26/34 Her kişiye 10 parmak tanıtma özelliği
AK-560 MODEL Renkli Ekran 9V 1A 3000 parmak izi,kart,şifre Var no veya nc Var 42 zaman aralığı Wifi,Eternet,Usb,Flaş ve wiegand26/34 Her kişiye 10 parmak tanıtma özelliği