AREL ZAMAN KONTROL

Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri güvenlik gerektiren tüm işletmelerde binaya ve alana giriş-çıkış ve ziyaretleri düzenlemek sınırlandırmak için kullanılır.isteğe bağlı olarak birçok farklı turnike sistemleri modelleri kullanım amaçları ve yerlerine göre farklı projelerde kullanılabilir. Tek başına değil de bir kontrol cihazı ile kullanılırlar. Bu cihazlar parmak izi okuyucu,kartlı geçiş sistemi,yüz tanıma sistemi,yemekhane,stadyum,Adliye,Belediyelerde,kamu binalarında turnike üstüne monte edilir.Turnike modeleri Bel tipi turnike,Boy tipi turnike,Hızlı geçiş turnike,tripod turnike,Hijyen turnikeleri,vip turnike,camlı turnike sistemleri personel giriş-çıkış ve güvenlik amaçlı kullanılır.

Turnikeler üzerine yerleştirilen parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazı ve kart okuyucular ile turnikelerden kontrollü ve de güvenli geçiş sağlanır.

Kartlı turnike sistemi

Yüz tanıma turnike sistemi

Parmak izli turnike sistemi

Turnike nasıl çalışır;

Yayalar turnike kolunu hareket ettirmek istediğinde turnike kolları bu hareketi turnike mekaniğine iletir. Turnike mekaniği bu hareketi elektromekanik parçalara iletir. Eğer turnike yayanın geçmek istediği yöne izin vermeye programlanmış ise turnike yaya geçişine izin verecek şekilde elektromekanik parçaları çalıştırır. Turnike mekanizmasına bağlı olan mekanik sensörler ve elektronik sensörler turnike kolunun dönmesi anında dönme yönünü ve dönüş durumunu turnike kontrol kartına iletir. Turnike kontrol kartı bu bilgileri kullanarak sesi ve ışıklı bildirimler üretir.